Lampki na biurko

Dobre oświetlenie miejsca pracy jest bardzo ważne, by zapewnić sobie jak najlepszy komfort pracy. W większości przypadków w pracy biurowej głównym miejscem pracy staje się nasze biurko. W takim przypadku nie możemy zapominać o odpowiednim oświetleniu tego miejsca, by nie nadwyrężać wzroku i by jak najefektywniej pracować. Zatem wybór odpowiedniej lampki na biurko jest nie lada wyczynem. Szczególnie ważne jest to przy wyborze lampki dla ucznia. Wybór ten podyktowany jest bowiem nie tylko praktycznością ale i troską o nasze dziecko. Warto zatem wiedzieć jaka lampka na biurko będzie najodpowiedniejsza i jaką żarówkę powinniśmy wybrać. W ten sposób uczeń będzie mógł komfortowo odrabiać lekcje oraz uczyć się przy odpowiednim do tego celu oświetleniu.

Dzieci bardzo szybko osiągają wiek, w którym idą do szkoły. Związane jest to nie tylko ze zmianą nawyków i harmonogramu dnia całej rodziny, ale i z tym, że należy dostosować pokój dziecka do jego aktualnych potrzeb. Szkoła wiąże się nieuchronnie z koniecznością nauki oraz wieczornego odrabiania lekcji. Dziecko w tym okresie zaczyna coraz więcej czasu spędzać przy biurku, również późnym popołudniem i wieczorami. Warto zatem zadbać, by komfort pracy był jak największy. W ten sposób czas spędzony przy obowiązkach szkolnych będzie choć odrobinę przyjemniejszy. Jednocześnie odpowiednie warunki do nauki bardzo wpływają na ogólną wydajność i procesy myślowe dziecka. Uczniowie lepiej i łatwiej przyswajają wiedzę, kiedy mają ku temu odpowiednie warunki. Miejsce nauki i pracy powinno być również miejscem bezpiecznym dla zdrowia małego dziecka, szczególnie dla jego wzroku, który jest bardzo narażony podczas wytężonego wysiłku.

Jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze lampki biurkowej jest ilość światła, które dociera w dany obszar. Należy pamiętać, że każda lampka emituje na zewnątrz określoną w parametrach ilość światła, którą wyraża się w lumenach. Do oświetlenia miejsca nauki dla naszego dziecka potrzebujemy większej ilości światła niż do oświetlenia miejsca do zabawy. Wybierając lamkę na biurko warto zwrócić uwagę również na barwę światła. Powinna ona wynosić około 4000K – 5000K. Jest ona wówczas najkorzystniejsza, ponieważ nie męczy wzroku i pozwala skupić się na danej czynności.

Lampka na biurko powinna również zapewniać dobre oświetlenie w każdej możliwej sytuacji. Niezależnie od tego czy aktualnie pracujemy przy komputerze, czy przeglądamy dokumentację czy też czytamy potrzebujemy dobrego oświetlenia. Warto w tym względzie pomyśleć o wybraniu lampki ze ściemniaczem. W ten sposób w zależności od wykonywanego działania możemy sterować ilością światła. Wówczas pracując nad dokumentami możemy zwiększyć ilość światła, natomiast pracując przy komputerze zmniejszyć ilość światła.

Dobre lampy biurkowe halogenowe spełniają wszystkie podane wyżej kryteria. Dodatkowo dobrze by lampka posiadała możliwość regulacji ramienia, dzięki czemu będziemy mogli skierować strumień światła w odpowiednie miejsce. W większości lampek dostępnych na rynku jest taka opcja i warto na nią zwrócić uwagę. Oczywiście dla dziecka równie ważnym parametrem przy wyborze lampki na biurko jest jej wygląd. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli i z pewnością każdy maluch znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Możemy postawić na model klasyczny, ale dla dziecka niezwykle ciekawa będzie lampka w ulubionym kolorze, bądź z nadrukiem ulubionego bohatera z bajki. W ten sposób uatrakcyjnimy miejsce do pracy i sprawimy, że maluch będzie z niego częściej korzystał.

W momencie kiedy w pokoju dziecka nie ma miejsca na postawienie dużej gabarytowo lampki można zdecydować się na lampkę z klipsem. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż taka lampka jest mobilna i umożliwia łatwe jej przestawianie w odpowiednie miejsce w zależności od naszych potrzeb.

Kategoria: budowa, remont