Jak dobrze zagospodarować przestrzeń w kartonie?

Zastosowanie właściwego opakowania jest kluczem do uchronienia zawartości przed oddziaływaniem większości czynników zewnętrznych, mogących doprowadzić do poważnych zniszczeń. Najczęściej w tym celu używa się pudeł lub wyrobów z wytrzymałej na uszkodzenia mechaniczne tektury falistej, która radzi sobie z uderzeniami, naciskiem, a nawet przebiciami i przecięciami. Równie istotne okaże się jednak dobre zagospodarowanie przestrzeni w opakowaniu.

Co ma znaczenie przy przygotowywaniu wysyłek?

Większość osób przygotowujących rozmaite przedmioty do wysyłki pamięta o tym, by zabezpieczyć je przed działaniem różnych czynników zewnętrznych, stosując np. solidne pudła z tektury falistej, które wytrzymują zarówno duży nacisk, jak i udary czy kontakt z ostrymi krawędziami oraz wilgocią. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że równie destrukcyjne może się okazać pozostawienie wolnej przestrzeni wewnątrz opakowania. Przemieszczające się w kartonie przedmioty, zwłaszcza jeżeli mają sporą masę, mogą doprowadzić do przerwania kartonu i spowodować wydostanie się z niego całej zawartości. Jeżeli w opakowaniu znajdzie się większa liczba elementów, bez właściwego zagospodarowania wolnej przestrzeni mogą one podczas kolejnych operacji transportowych wpadać na siebie, a także rysować swoją powierzchnię. Jeżeli materiał, z jakiego są wykonane, nie jest dostatecznie wytrzymały, będzie to zwykle oznaczało uszkodzenia i spore straty. Kluczową kwestią jest więc zastosowanie wypełniacza. Ze względu na to, że coraz większą uwagę przykłada się do ochrony środowiska i klimatu, najlepszym rozwiązaniem okażą się ekologiczne zamienniki folii bąbelkowej w postaci wypełniacza tekturowego.

W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć zawartość pudeł kartonowych?

Wypełniacz tekturowy jest wytwarzany z nadającej się do recyklingu tektury falistej, której powierzchnię nacina się w specjalny sposób. Sprawia to, iż materiał staje się elastyczny, nie tracąc swoich własności ochronnych. Dzięki temu można go łatwo dopasować do różnych kształtów i zniwelować wszelkie zagrożenia powstające podczas transportu. Ekologiczne wypełniacze można znaleźć wśród propozycji sklepu internetowego Euro Karton, sprzedającego różne rodzaje pudeł kartonowych, tekturę falistą oraz wykonywane z niej opakowania.