Wskazówki, jak zoptymalizować przestrzeń w łazience.

Niezależnie od przestrzeni w łazience, a zwłaszcza w mniejszych łazienkach, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak maksymalnie ją wykorzystać. Oto kompletne zestawienie najlepszych wskazówek i zaleceń, które należy wziąć pod uwagę, aby zoptymalizować przestrzeń w łazience.

Szafka pod umywalką.

Jednym z pierwszych kluczy lub wskazówek, które należy wziąć pod uwagę, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w łazience, jest wykorzystanie miejsca pod umywalką na szafkę łazienkową o wymiarach umożliwiających przechowywanie wszystkich rzeczy. Dostępne są urządzenia o dużej pojemności, które można dopasować do tej przestrzeni, a także urządzenia małe lub mini, idealne do wykorzystania niewielkiej łazienki.

Szafki lustrzane.

Innym kluczem do optymalizacji przestrzeni w łazience jest wybór luster z szafkami. Pomyśl, że jeśli oprócz lustra dodasz funkcję szafy, zwiększysz możliwości przechowywania w swojej łazience, nie zajmując prawie żadnego miejsca, wykorzystując maksymalnie całą dostępną przestrzeń. Ponadto obecnie dostępne są lustra, które są szczególnie funkcjonalne, odporne oraz mają nowoczesne i aktualne wzornictwo.

Prysznic zamiast wanny.

Podobnie prysznice są obecnie znacznie modniejsze od wanien, a ponadto są o wiele bardziej funkcjonalne, ponieważ oprócz tego, że można je umieścić i dostosować do wszystkich typów łazienek, są idealne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej i dzieci, jeśli wybierzemy opcje na poziomie podłogi, aby zapobiec wypadkom. Można również znaleźć brodziki, które są szczególnie bezpieczne, wytrzymałe i stabilne, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i zapobiegnie upadkom. Podobnie, aby chronić prysznic, można wybrać kabiny prysznicowe o szczególnie praktycznym wzornictwie, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w sposób bardziej funkcjonalny i efektywny.

Wybieranie mebli na wymiar.

Inną najlepszą alternatywą, którą należy wziąć pod uwagę, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w łazience, jest wybór mebli na wymiar. W ten sposób można uzyskać dużą przestrzeń do przechowywania w łazience, dostosowując potrzebne meble do dokładnych wymiarów. Można na przykład wybrać umywalkę nablatową, a pod nią dodać szuflady i półki, a także dostosować każdy zakątek łazienki do własnych upodobań.

Drzwi przesuwne.

Oprócz wyboru parawanów z drzwiami przesuwnymi w celu lepszego wykorzystania przestrzeni w łazience, zalecamy również wymianę drzwi wejściowych do łazienki na tego typu model. W ten sposób można zyskać nawet pół metra kwadratowego w łazience, co może być całkiem sporo, jeśli nie ma w niej zbyt wiele miejsca. Są one również ważne, jeśli osoba o ograniczonej sprawności ruchowej musi korzystać z wózka inwalidzkiego.

Wykorzystaj wolne przestrzenie w łazience.

Podobnie, aby w pełni wykorzystać możliwości łazienki, należy jak najlepiej wykorzystać każdą przestrzeń. W ten sposób, jeśli masz miejsce nad toaletą lub jeśli uznasz, że ściana jest pusta, możesz wykorzystać tę przestrzeń do umieszczenia półek lub szafek.

Wybierz meble, które pełnią podwójną funkcję.

Kiedy będziesz wybierać wszystkie meble do łazienki, koniecznie zdecyduj się na meble o podwójnej funkcji. W ten sposób znacznie lepiej wykorzystasz przestrzeń i będziesz mógł czerpać z nich jak najwięcej korzyści. Mowa tu np. o półkach z haczykami na ręczniki lub meblach do przechowywania, które są jednocześnie lustrem i lampą.

Ściany.

Jeśli w łazience nie ma zbyt wiele miejsca, należy jak najlepiej wykorzystać każdą przestrzeń, w tym również ściany. Za ich pomocą można na przykład zamontować grzejniki, wieszaki na ręczniki lub plastikowe pojemniki z przyssawkami, które są idealne do tworzenia nowych i funkcjonalnych rozwiązań w zakresie przechowywania, pozwalających maksymalnie wykorzystać pionową przestrzeń w łazience.

Drzwi i prysznic.

Zalecamy również wykorzystanie przestrzeni dostępnej za drzwiami do zamontowania wieszaków na ręczniki lub innych rozwiązań do przechowywania w łazience. Ponadto, zamiast przechowywać w innym miejscu produkty higieniczne, których będziesz używać pod prysznicem, najlepiej wybrać wodoodporną półkę narożną i umieścić ją w tym miejscu. W ten sposób nie tylko będziesz mieć je zawsze pod ręką, ale także maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń w łazience.

Wykorzystanie wanny.

Wreszcie, jeśli zdecydujesz się na wannę, musisz jak najlepiej wykorzystać każdą przestrzeń. W ten sposób bardzo ciekawą alternatywą jest umieszczenie systemów przechowywania pod wanną, podobnie jak w przypadku rozkładanych sof w sypialniach. Jest to idealne miejsce do przechowywania ręczników i innych artykułów łazienkowych w bezpieczny i funkcjonalny sposób.