Komfort snu

Komfort snu jest niezwykle ważny do prawidłowego funkcjonowania. W zależności od tego czy dysponujemy własną sypialnią czy śpimy na rozkładanej kanapie w salonie komfort snu będzie inny. Warto pamiętać o tym, że w łóżku podczas snu spędzamy wiele godzin dziennie. Nie powinniśmy zatem bagatelizować tej sprawy. Od tego zależy bowiem nasza wydajność w dzień. Człowiek który jest niewyspany ma objawy takie jak problemy z koncentracją, rozdrażnienie i ospałość. Szybciej się męczy, jest często poddenerwowany bez powodu oraz ma trudności z wykonywaniem wszystkich spraw dnia codziennego z tą samą wydajnością jak człowiek wyspany. Od tego czy jesteśmy wyspani nie zależy tylko i wyłącznie ilość snu w ciągu doby. Równie ważny jest komfort snu. Jeśli śpimy na niewygodnym łóżku, często się wybudzamy, śpimy z włączonym telewizorem, nasz komfort snu znacząco się obniża. Ważne jest również to w czym śpimy oraz to pod czym śpimy. Najlepszym rozwiązaniem będzie lekka, przewiewna, zwiewna piżama oraz pościel z odpowiedniego materiału. Materiały z których wykonana jest pościel oraz odzież do spania powinny być oddychające, miękkie oraz zapewniać jak największy komfort. Dobrym rozwiązaniem jest oczywiście bawełna, która spełnia wszystkie te kryteria, ale na rynku znaleźć można równie dobre i przyjemne materiały, które zapewniają jak najlepszą jakość snu.

Ważnym wyborem jest również pościel pod którą śpimy. Powinna być ona wykonana z odpowiednich materiałów, zapewniać cyrkulację powietrza oraz być przyjemna dla skóry. Sprawdzi się zarówno bawełna jak i len, ale możemy wybierać również spośród materiałów syntetycznych lub domieszek bawełny z materiałami syntetycznymi. Przy zakupie pościeli należy zatem zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd i wzór ale również na materiał oraz wybór odpowiedniego rozmiaru. Wiedząc jakie są rozmiary pościeli z pewnością kupimy odpowiedni rozmiar. Od tego również zależy nasz komfort spania. Zbyt mała pościel nie będzie pasowała do naszej kołdry i poduszek, natomiast zbyt duża sprawi, że kołdra będzie się przesuwać co również jest niekomfortowe.

W każdym dom-u i mieszkaniu znajduje się kilka kompletów pościeli. Jest to obowiązkowe wyposażenie każdej szafki w sypialni bądź garderoby. Świeża, miękka oraz pachnąca pościel to coś co lubi każdy z nas. Taka pościel umożliwia przyjemny sen oraz odpoczynek po ciężkim dniu. Pościel, która pachnie proszkiem do prania, wiatrem oraz słońcem od razu zapewnia większy komfort użytkowania, jest przyjemniejsza i lepsza w odbiorze. Wybierając odpowiednią pościel niezwykle istotne jest by zwrócić uwagę na odpowiedni dobór wymiarów.

Wybierając odpowiedni rozmiar pościeli należy pamiętać o tym, że producenci podają te informacje zawsze na opakowaniu. Wymiary podawane są w centymetrach, pierwsza liczba mówi o tym jaka jest szerokość pościeli, druga liczba o tym jaka jest długość pościeli. Dlatego tak ważne jest to, by znać wymiary swojego łóżka oraz poduszek i kołdry. Tylko w ten sposób wybierzemy odpowiedni rozmiar. W ofertach sklepów znajdziemy wiele standardowych wymiarów. Pamiętać należy o tym, że wymiar łóżka nie równa się wymiarowi pościeli. Najczęściej w sklepach znajdziemy pościele o wymiarach 140×200 i co dwadzieścia centymetrów większe tj. 160×200, 180×200, 200×200 oraz 220×200. Najpopularniejsze są pościele 160×200 i te są najczęściej wybierane przez konsumentów.

Wybór odpowiedniego rozmiaru jest również ważny jeśli kupujemy pościel na prezent. W tym punkcie szczególnie należy zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar. Jeśli nie znamy odpowiedniego rozmiaru lepiej zapytać osoby, którą chcemy obdarować. W innym przypadku nie będzie ona korzystała z naszego prezentu. Jeśli natomiast znamy odpowiedni rozmiar z pewnością kupno pościeli będzie dobrym pomysłem. W tym wypadku lepiej jednak wybierać pościele w delikatny wzorek lub w stonowanych barwach.