Terapia i leczenie urazu rdzenia kręgowego

Jeśli masz uraz rdzenia kręgowego, to oczywiste jest, że będzie to miało wpływ na Twoje codzienne życie. Istnieją dwa sposoby radzenia sobie z urazami rdzenia kręgowego: możesz poddać się operacji lub skorzystać z terapii fizycznej.

Prawdą jest, że operacje mogą pomóc w całkowitym odzyskaniu funkcji kręgosłupa, ale są pewne rzeczy, które można zrobić tylko poprzez terapię fizyczną. Możesz wykonywać proste zadania, takie jak wstawanie i chodzenie, ale nie jest możliwe wykonywanie wszystkich czynności, które możesz wykonywać bez kręgosłupa.

Fizykoterapia w przypadku urazów rdzenia kręgowego obejmuje następujące czynności:

Fizykoterapia

Możesz skorzystać z tej terapii, aby leczyć urazy kręgosłupa i odzyskać jego funkcje. Fizykoterapeuta jest odpowiedzialny za podanie programu i ćwiczeń, które pomogą Ci uzyskać lepszy stan.

Fizykoterapia pomaga zmniejszyć ból, a także zwiększy zakres ruchu.

Rehabilitacja

Fizykoterapeuta wyszkoli Cię do wykonywania pewnych zadań, które poprawią funkcjonowanie Twojego ciała. Trening pomoże Ci wykonać podstawowe i proste czynności, które kiedyś robiłeś bez kręgosłupa.

Istnieje wiele terapii, które pomogą Ci uzyskać całkowite wyleczenie kręgosłupa.

Czaszkowa stymulacja elektryczna (Cranial Electrical Stimulation)

Jest ona znana również pod nazwą CES. Jest to najlepszy sposób na odzyskanie napięcia mięśniowego i uzyskanie prawidłowej postawy.

Biofeedback

Biofeedback pomaga zmniejszyć ból mięśni i sprawić, by się rozluźniły.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich pomoże rozluźnić Twoje mięśnie, a także je uelastycznić.

Kinesiotaping

Znany jest również pod nazwą KT. Jest to jeden z najlepszych sposobów na leczenie urazów Twojego kręgosłupa.

Wnioski:

Urazy kręgosłupa są jednym z powszechnych problemów, z którymi borykają się wszyscy, ale jeśli nie otrzymasz odpowiedniego leczenia, wtedy doprowadzi to do poważnych problemów zdrowotnych. Fizykoterapia jest najlepszym sposobem radzenia sobie z urazami rdzenia kręgowego i pomoże Ci odzyskać normalne życie.