Świecznik-poduszka, szybkie DIY

by Kamila Twardokus
szybki świecznik DIY, jak zrobic świecznik z gipsu, swiecznik poduszka

Kiedy zobaczyłam na blogu Żanety przepiękny świecznik z gipsu, który mnie oczarował, postanowiłam stworzyć sobie takie cudo. Okazja nadarzyła się kilka dni później: przy okazji robienia kolejnych literek z kartonu (w rozmiarze XL – o czym napiszę wkrótce) zostało mi trochę gotowej masy gipsowej. W czasie krótkiej drzemki synka powstały trzy poduszeczki. A ja mam ochotę na więcej.

Wykonanie jest szybkie (mój syn śpi naprawdę krótko!) i proste, a efekt ciekawy. Instrukcję znajdziecie u Żanety. Napiszę też krótko, jak ja to zrobiłam.

 

Co jest potrzebne?

  • gips (może być szpachlowy)
  • siatka lub grubsza folia
  • nożyczki
  • taśma klejąca
  • podgrzewacz

WYKONANIE

  1. Ze znalezionej reklamówki wycięłam podwójne kwadraty. Otwarte boki skleiłam kilkukrotnie zwykłą przezroczystą taśmą klejącą (nie miałam innej).
  2. Gotową masę gipsową nałożyłam łyżką. Użyłam do tego zwykłego gipsu z marketu budowlanego (gips szpachlowy). Nie twardnieje zbyt szybko, co ułatwia nakładanie i ewentualne poprawki. Gipsu nałożyłam tyle, żeby było jeszcze trochę luzu.
  3. Zakleiłam otwór taśmą (musiałam najpierw umyć folię na brzegach, bo trochę się ubrudziła). Położyłam podgrzewacz i przycisnęłam kamykiem/książką.
  4. Zostawiłam na całą noc. A że niecierpliwa jestem, to rano od razu wyjęłam z folii! Efekt był świetny! Ale dałam im jeszcze podeschnąć w pionie przez kolejne kilka godzin.

 

kolaz swiecznik poduszka

kolaz swiecznik poduszka 2

Teraz mogę pomalować. Ale zrobię to „przy okazji”, kiedy wyciągnę farbę. Ale i takie surowe są cudne! A ja tymczasem zastanawiam się, na jaki kolor je pomalować. Myślę o pastelach – delikatne akcenty koloru w naszym srebrzysto-szarym salonie. A jaki kolor odpowiadałby Tobie?

IMG_0404

IMG_0405

Podoba Ci się taka gipsowa podusia? Jeśli zrobisz swoją, może zechcesz się pochwalić? Do komentarza możesz dodać zdjęcie. W ten sposób inni też zobaczą Twoja pracę 🙂

6 komentarzy
0

You may also like