Share Week 2015 – najlepsze blogi

by Kamila Twardokus
Dowiedziałam się niedawno o akcji SHARE WEEK 2015 (czyli „tydzień dzielenia się”) organizowanej przez Andrzeja Tucholskiego z bloga jestkultura.pl. Na czym to polega? Blogerzy polecają blogi i/lub vlogi, którymi się inspirują i które cenią. Warto dzielić się wartościową treścią, dlatego postanowiłam wziąć w nim udział.

Oto najbardziej inspirujące blogi, jakie (na razie) znam. 

Dorota prowadzi pięknego bloga na wysokim poziomie. Treści są przemyślane i pięknie napisane, a zdjęcia nastrojowe. Najbardziej cenię ją za artykuły o podstawach fotografii i o kulisach blogowania. Niedawno na blogu powstała nowa kategoria BETWEEN US (Między nami), która ma zrzeszać osoby kreatywne i być miejscem „wspólnych pomysłów, projektów i działań”. Jestem bardzo ciekawa, jak będzie rozwijać się dalej 🙂
Karolina jest bardzo twórczą osobą. Pasjonuje się fotografią, wnętrzami, rękodziełem (czyli to znane DIY) i wieloma innymi rzeczami. Kiedy trafiłam na jej bloga, od razu rozgościłam się na dłużej. Znalazłam tam wiele ciekawych inspiracji dla siebie. Szukam też u niej motywacji do blogowania (i po cichu zazdroszczę), bo mamy dzieci praktycznie w tym samym wieku, a Karolina tworzy wiele wspaniałych projektów. Mam nadzieję, że mój blog również tak się rozwinie. Od Karoliny czerpię też wiedzę o blogowaniu. 

To właśnie blog Uli spowodował, że zaczęłam blogować „na poważnie”. U niej znalazłam wiele przydatnych wskazówek i porad, ciekawe zadania i jasno wyznaczone cele. Ula stworzyła kilka ciekawych i wartościowych projektów, prowadzi warsztaty online, dlatego ostatnio na blogu mało jest nowych wpisów, ale archiwum jest przebogate. Prowadzi również drugiego bloga Sen Mai, a na nim regularne wyzwania blogowe, dzięki którym odważyłam się pokazać swój blog komuś spoza grona najbliższych.

– – –

I jeszcze kilka blogów, które również bardzo polecam:

Pracownia edukracji Blog o rozwoju osobistym, pasji, o odkrywaniu swoich mocnych stron. Agnieszka tworzy profesjonalne miejsce, które odkryłam dopiero niedawno, ale chętnie do niego wracam. Polecam!

Niebałaganka. Poza tematyką organizacji przestrzeni wokół siebie, Ania pisze m.in. o DIY, o ciekawych pomysłach na urządzenie wnętrz. Obecnie wraz z dwoma innymi blogerkami tworzy cykl o organizacji na wiosnę. Bardzo polecam, bo to niesamowicie przyjemne miejsce!

– Vademecum blogera. Beata jest niezwykle produktywną osobą, która dzieli się wiedzą na temat blogowania. Przedstawia wiele pomocnych narzędzi. Jej blog bardzo się zmienił, od kiedy go znam. Może nie każdemu pasuje jej styl, ale warto zajrzeć, bo poświęca temu blogowi naprawdę wiele serca.

Pani Swojego Czasu. Przyznaję, Ola nie od razu mnie przekonała. Zapisałam jej bloga, bo tematyka opanowania własnego czasu była dla mnie bardzo ważna w perspektywie narodzin drugiego dziecka i związanej z tym kolejnej małej rewolucji. Ale autorka wydawała mi się zbyt idealna, poukładana, surowa. Dopiero jej pomysły na zabawy połączone z drzemką (rodzica, rzecz jasna) przekonały mnie, że bliżej mi do niej niż myślałam. Polecam tym, którym trudno opanować swój rozbiegany czas!

Jadłonomia. Blog o kuchni roślinnej, wiele ciekawych pomysłów, wspaniałe zdjęcia. Samo Zdrowie! I choć nie jestem ani weganką, ani nawet wegetarianką, to wracam do niej coraz częściej po nowe pomysły. 

10 komentarzy
0

You may also like