Moje hobby :)

by Kamila Twardokus
Kolejny dzień wyzwania – zarówno blogowego, jak i codziennego. Od rana miałam bardzo intensywny (jak na ciężarną mamę) dzień. Przychodnia, rejestracja w szpitalu, zakupy – z ciekawą świata dwulatką to wymagające zadanie, okupione sporym zmęczeniem. A wieczorem spotkanie w kameralnym gronie z doradcą kredytowym. Ale oto jestem i już spieszę podzielić się z Wami tym, co mnie interesuje!
Długo myślałam o tym, co jest moim hobby. Pytanie niby proste, a jednak niekoniecznie. Bo moje zainteresowania często się zmieniają. Lubię różne rzeczy. Najważniejsze?
1. Rękodzieło – robienie czegoś z niczego. Nasz skromny budżet pomaga mi szukać wiele ciekawych i kreatywnych rozwiązań i rzeczy do zrobienia. Tak zresztą trafiłam na informacje o meblach z kartonu. Wraz z przyjściem wiosny zamarzył mi się piękny balkon – zrobiłam więc meble z palet. Skrzynię po jabłkach przemalowałam na biało, aby służyła nam w przedpokoju. W kuchni powiesiłam tabliczkę kredową, zrobioną samodzielnie (przepis na farbę kredową znajdziecie na blogu Niebałaganki). 
2. Gotowanie, pieczenie. Lubię spędzać czas w kuchni. Choć przyznaję, że męczy mnie wymyślanie dań i pytanie „Co dzisiaj zrobić?”. Ale chętnie wypróbowuję nowe przepisy i próbuję wprowadzać zdrowe zmiany do naszej kuchni. 
3. Podróże! Miałam okazję trochę pojeździć po świecie. Hiszpania, Włochy to moje ukochane kierunki. Uwielbiam ich gorący, słoneczny klimat :). 
Barcelona | Włochy | włoska plaża | park Guell | Hiszpania | Gaudi
4. Tej wiosny dość nieoczekiwanie wciągnęłam się w ogrodnictwo balkonowe. Dzięki temu mieliśmy własne pomidory (małe, ale bardzo smaczne), truskawki, bazylię i oregano, a balkon zakwitł kilkoma kolorami. Co ciekawe, wcześniej kwiaty w domu (nieliczne) nie miały ze mną łatwego życia. Tym bardziej byłam zdziwiona. Czyżby ujawnił się gen po babci – zapalonej ogrodniczce? 🙂
A co Was pasjonuje? Mam nadzieję, że zechcecie się podzielić 🙂 
8 komentarzy
0

You may also like